אקספיריאנס - טיולי אופנועים

רג'סטאן וצפון הודו

טיול אופנועים לרג'סטאן - מסע של מהראג'ות בארץ המלכים

מבוא מסלול מפורט מפה פרטים נוספים עלויות והרשמה

rajasthan_2014.pdf

 

 

מבוא לטיול אופנועים להודו

את הודו אי אפשר לתאר במילים. היא אינה מדינה, אלא תת-יבשת. ככזו, היא מגוונת בעושר ושפע מכל תחום ועניין. אין בה תרבות אחת אלא מיזוג של תרבויות רבות שהשפיעו עליה משחר ההיסטוריה ועד ימינו, הנוף והאקלים של הודו משתנים מן הקצה אל הקצה, אין תווי פנים הודיות שיאפיינו את כל מיליארד האנשים החיים בה או הגדרה ממצה ל"ארכיטקטורה הודית", יש בה 17 שפות רשמיות ומאות ניבים, מאכלים מגוונים, מוסיקה וכלי נגינה מיוחדים, דתות שונות, פולחנים, צבעים, ריחות, מעמדות...  מגוון כ"כ אדיר ובלתי נתפס מהכל, "מתקפה על כל החושים". נוסף על כך גם מבחינה הגותית-פילוסופית, ואף מפתיע יותר - מבחינה התנהגותית-חברתית, הודו היא פשוט שונה בצורה קיצונית מהמוכר והידוע לנו כאן ב'מערב'! כ"כ שונה, שקשה לנו להעלות על הדעת או להאמין כשמנסים לספר לנו עד כמה ואיך. לפעמים קשה אפילו לדמיין. אין פלא שהמילה הכי מתאימה לתיאור החוויה הראשונית של מי שנוחת בפעם הראשונה בהודו, וחווה בפעם הראשונה את מראות-ריחות-קולות הודו – היא: "שוק"! לכן כנראה הצעירים, שמחפשים אחרי הצבא משהו "שונה" מהמציאות המוכרת כאן, "בורחים" לשם. הודו היא חוויה המשלבת כל מה שאפשר ואי-אפשר לצפות ממנה. לא רק בפעם הראשונה, אלא גם בפעם השניה ואף בפעם העשרים – הודו תמיד מפתיעה... ותמיד שונה. 

כל נסיעה להודו היא בגדר מסע חוויתי ומרתק, לא כל שכן כשעושים זאת על אופנוע.
אנו מזמינים אתכם להכיר את הודו כפי שלא ניתן לחוות באף טיול תיירותי אחר.

רג'סטאן – "ארץ המלכים"

טיולי אופנועים בעולם - הודו, רג`סטאן

מדינת רג'סטאן ידועה יותר מכל – בזכות פארה, עושרה והדרה. החל מהמאה ה-7 לספירה נשלט חבל ארץ זה ע"י ה"רג'פוטים" – משפחות של מלכים מקומיים, שהלכו וצברו כוח פוליטי-צבאי-כלכלי, תוך שהם משעבדים את פשוטי העם ואת משאבי הטבע. הם יצרו מבצרים, אגמים, ארמונות פאר, גנים, וערים שלמות שכמו הוצאו מתוך חלום בסגנון אלף לילה ולילה. מחוץ למבצרים חיי העוני ודלות היום-יום ההודית – הקונטרסט הנוצר חד ביותר.
הגדולה שבמדינות הודו, גם נחשבת במובנים רבים ל"צבעונית" ביותר מבין מדינות הודו, ומציעה שפע של מוקדי עניין. ממדבר ה"טאר" בצידה המערבי, עד הרים גבוהים ירוקים במזרחה, מדיונות חול ועד אגמים כחולים יפהפיים, אוכל מגוון, צוענים הודים, מוסיקה וריקודים, ערים גדולות וכפרים שבטיים, מקדשים ואתרים מקודשים לכל הדתות (מהיפים ביותר בהודו), שווקים צבעוניים ותוססים, ארכיטקטורה פיסול וציור, מסחר ומלאכות יד... ועוד ועוד ועוד.

מתאים מאוד לזוגות! לינות בארמונות ומבצרים שהפכו ל"מלונות מורשת" ברמה גבוהה. המבצרים והארמונות שנישן בהם גם הם חוויה בפני עצמה. בנות הזוג (אפשר גם בני זוג) יכולות להיות מורכבות או לעבור לנוח ברכב נוח ומפנק (וממוזג).

טיול מ-ה-מ-ם (ב'תרתי') שיכניס אתכם להודו בכל הכוח - להודו של המלכים, של העניים, של הריחות והמאכלים, המקדשים והכפרים, ההיסטוריה והסיפורים, והקונטרסאים העזים של המדבר השומם והצבעים העזים.
בואו לחוות כל היום וכל הלילה כמו שלא ידעתם שניתן! הדרכה על מה שמעבר ומה שבתוך, ולא ע"פ השטח. מסלול מגוון ומרתק מבחינה נופית ותרבותית.

מסע אמיתי לגוף ולנפש, מבית היוצר של "אקספיריאנס – מסעות בארץ ובעולם"

תת היבשת ההודית

אפריקה

דרום מזרח אסיה

אירופה

אמריקה

ישראל

שלח הודעה קצרה

*כתובת מייל

*שם מלא

מספר טלפון

טקסט חופשי